Trabzon'da Daha İyi Yargı Derneği ve Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi işbirliğiyle
GERİ


Trabzon'da Daha İyi Yargı Derneği ve Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi işbirliğiyle "Ekonomi ve Hukuk Buluşmaları" etkinliği Derneğimizin de katkıları ile düzenlendi.
Zorlu Grand Otel'de Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Dr. Şeref Oğuz’un moderatörlüğünde düzenlenen programda, Trabzon Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Denizer, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, DOKASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Samet Aktaş, , Daha İyi Bir Yargı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Mehmet Gün, Daha İYİ Bir Yargı Derneği Genel Sekreteri Tuğçe Özbilen, TOBB ETÜ öğretim Üyesi Ekonomi Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Fatih Özatay, Trabzon Barosu Başkanı Av. Duygu Keleş Aydın, TSGİAD Başkanı Aziz Baş konuşmacı olarak yer aldılar.
Trabzon Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Denizer, konuşmasında özetle; Hukuk ve ekonomi disiplinlerinin entegrasyonu, iş dünyası için vazgeçilmezdir. Hukuki düzenlemelerin ekonomik analizlerle desteklenmesi, piyasaların daha etkin ve adil işlemesini sağlar. Bu entegrasyon, iş insanları için daha sağlam ve sürdürülebilir bir iş ortamı yaratır. iş insanları olarak, hukuk ve ekonominin kesişim noktasında yer alan bu önemli konuyu her zaman gündemimizde tutmalı ve iş dünyasının bu alandaki farkındalığını artırmalıyız dedi.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özatay, "Makro istikrar", "Gelir dağılımı", "Kalkınma" gibi konularda sunum yaparken, Daha İyi Yargı Derneği Başkanı Mehmet Gün de ekonomik istikrar için daha iyi yargının gereğini anlattı. Program, konuşmaların ardından Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Dr. Şeref Oğuz moderatörlüğünde soru cevap kısmıyla tamamlandı.
26.06.2024
Copyright © www.tsiad.org.tr.tr ® 2024.
MAKSIFEDtürkonfed