tsiad
DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,
Diğer Yazarlar
Sırrı Furkan EREN
Başkan
sirrifurkan@hotmail.com

 KASIM AYI İTİBARI İLE GÖREV SÜREMİZİN YEDİNCİ AYINA GİRMİŞ BULUNMAKTAYIZ. BU SÜRE ZARFINDA GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUĞUMUZ İCRAATLARI  KISACA SİZLERLE PAYLAŞMA ARZUSUNDAYIZ.

SEÇİLDİĞİMİZ GENEL KURULDA, DAHA YAŞANABİLİR BİR TRABZON İÇİN FİKİR ÜRETMEK, TRABZON SORUNLARINA ÇÖZÜM ÖNERİLERİNDE İNSİYATİF ALMAK, KALİTELİ ORGANİZASYONLAR YAPMAK, BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEMEK VE ÜYELERİMİZİN AİDİYET DUYGUSUNU ARTIRICI ETKİNLİKLER DÜZENLEMEK, ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDEKİ İCRAATLARIMIZ OLACAK DEMİŞTİK. GEÇTİĞİMİZ ALTI AYDA BU BAĞLAMDA ÖNEMLİ ETKİNLİKLER YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ.

AYRICA, 20 NİSAN 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞEN GENEL KURULDA YAPMAYI PLANLADIKLARIMIZI ANLATIRKEN, DERNEĞİMİZİN ÜNVANINDAKİ İŞ ADAMLARI İBARESİNİ, CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DESTEK AMACIYLA,İŞ İNSANLARI OLARAK DEĞİŞTİRME ARZUSUNDA OLDUĞUMUZU BELİRTMİŞTİK. SİZLERİN ONAYINA SUNDUĞUMUZ YENİ TÜZÜĞÜMÜZ İLE ARTIK DERNEĞİMİZ ÜNVANI TRABZON SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞ, DERNEK TÜZÜĞÜNDEKİ BAZI EKSİKLİKLER GİDERİLMİŞ, TÜZÜĞÜMÜZ DERNEKLER YÖNETMELİĞİ ÇERÇEVESİNDE GÜNCELLENMİŞTİR. DERNEĞİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ.

DERNEK YÖNETİM KURULU OLARAK GÖREV DAĞILIMIMIZIN ARDINDAN ŞEHRİMİZ YÖNETİCİLERİNİ ZİYARET EDEREK GÖREVE BAŞLADIK. SAYIN VALİMİZ İSMAİL USTAOĞLU’NU, EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ORHAN ÇEVİK’İ, ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET METİN GENÇ’İ, TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI SUAT HACISALİHOĞLU’NU, TİCARET BORSASI BAŞKANI EYYÜP ERGAN’I, DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERİ ONUR ADIYAMAN'I ZİYARET ETTİK.CEMİYET YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE BİRLİKTE DERNEĞİMİZİ ZİYARET EDEN, GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ERSEN KÜÇÜK’E İADEYİ ZİYARETTE BULUNDUK.  TÜM BU ZİYARETLERDE TRABZON SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ NOKTASINDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK.

DERNEK ÜYELERİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ PEKİŞTİRMEK ADINA GENİŞ KATILIMLI BİR İFTAR ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRDİK. ÜYELERİMİZİN EŞLERİ İLE KATILDIĞI BU ORGANİZASYON, TRABZONSİAD'IN BİRLİK VE BERABERLİĞİ ADINA OLDUKÇA GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU.

2009 VE 2019 YILLARI ARASINDA DERNEĞİMİZDE BAŞKANLIK YAPAN SON BEŞ DÖNEM BAŞKANIMIZ SAYIN ZEYYAT KAFKAS, SAYIN YALÇIN ORHAN, SAYIN NEZİH ONUR, SAYIN HASAN KAMİL HAYALİ VE SAYIN AYTAÇ AYDOĞAN'IN DERNEĞİMİZE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ZİYARET, DERNEĞİMİZİN GÜCÜNÜ ALDIĞI BİRLİKTELİĞİN VE KURUMUMUZDAKİ DEVAMLILIĞIN EN GÜZEL GÖSTERGESİYDİ.

YİNE SEÇİLDİĞİMİZ GENEL KURULDA DERNEĞİMİZDE ‘’CUMARTESİ SOHBETLERİ’’ ADI ALTINDA BİR ETKİNLİĞİ DÜZENLİ HALE GETİRECEĞİMİZİ, SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİ TRABZON'UN İŞ , SPOR VE SİYASET DÜNYASINDAN ÖNEMLİ İSİMLERİ İLE BULUŞTURACAĞIMIZI SÖYLEMİŞTİK. TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANIMIZ SUAT HACISALİHOĞLU İLE BAŞLADIĞIMIZ BU ETKİNLİĞİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA SÜRDÜRECEĞİZ.

GEÇTİĞİMİZ 6 AYLIK DÖNEMDE PEK ÇOK KİŞİYİ DERNEĞİMİZDE AĞIRLARKEN KUZEY MAKEDONYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ ZVONKO MUCUNSKİ İLE KUZEY MAKEDONYA'DAKİ YATIRIM İMKANLARI,  TRABZON MİLLETVEKİLİMİZ  SALİH CORA İLE TRABZON SORUNLARI,  TÜRK-ÇİN HALK CUMHURİYETİ İŞADAMLARI DOSTLUK VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL BAŞKANI KEMAL KOÇAK İLE, ÇİN İLE TİCARET KONUSUNDA DERNEĞİMİZDE İSTİŞARELERDE BULUNDUK.

 DERNEK ÜYE PROFİLİMİZİN TRABZON'DA KÜLTÜR VE SANAT FAALİYETLERİNİN ARTMASI ARZUSUNA İSTİNADEN, BU YIL 11. Sİ DÜZENLENEN ‘’ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ’’ , DERNEĞİMİZİN DESTEĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 4 GÜN SÜREN ETKİNLİKLERDE SANATSEVERLER PEK ÇOK SANAT ETKİNLİĞİ İLE BULUŞMA FIRSATI YAKALADI .TÜRKİYE'NİN YANI SIRA AFGANİSTAN , GÜRCİSTAN ,İRAN ,RUSYA VE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NDEN SANATÇILARIN KATILDIĞI ETKİNLİKLERE İŞTİRAK EDEN TÜM ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

TRABZON TİCARET BORSASI’NDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ZİYARETTE FINDIĞIN TANITIMINA KATKI VERME ARZUSUNDA OLDUĞUMUZU BELİRTMİŞTİK. BU BAĞLAMDA ‘’DÜNYANIN FINDIĞI BURADA’’ SLOGANI İLE BİR SOSYAL MEDYA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK.2-8 AĞUSTOS TARİHLERİNİ KAPSAYAN BU ETKİNLİK İLE HEM FINDIK KONUSUNDA BİR FARKINDALIK YARATMAYI, HEM FINDIĞIN SOSYAL MEDYA GİBİ ÇAĞIMIZIN EN POPÜLER İLETİŞİM KANALINDA HER YÖNÜYLE KONUŞULMASINI SAĞLAMAYI ARZULADIK. AYRICA KALİTE VE VERİMİ ARTIRICI ÖNERİLER ORTAYA ÇIKMASINA DA VESİLE OLDUK.

OLDUKÇA İLGİ ÇEKEN ETKİNLİĞİMİZ SOSYAL MEDYA DİLİ İLE ‘’TRED TOPİC’’OLURKEN, FINDIK SOSYAL MEDYADA GÜNLERCE KONUŞULDU. ÜRETİCİSİ, TÜKETİCİSİ, İHRACATÇISI, TÜCCARI FINDIĞI SAHİP ÇIKTI. BU ORGANİZASYONUN ALTYAPISINI OLUŞTURMAK AMACIYLA TÜM YEREL BASINIMIZ YÖNETİM KURULUMUZCA  ZİYARET EDİLDİ, PEK ÇOK SANATÇI VE KURUM İLE DİYALOG KURULDU. ÖYKÜ GÜRMAN, ÖYKÜ SERTER, SEREN UZUN,

REŞAT HACIAHMETOĞLU, SUNAY AKIN GİBİ PEK ÇOK SANATÇININ DESTEĞİ İLE MİLYONLARCA İNSANA ULAŞILIRKEN, BAŞTA DOKASİFED BAŞKANIMIZ ZEYYAT KAFKAS OLMAK ÜZERE, ŞEHRİMİZ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ, KURUM VE KURULUŞLARI, TRABZONSPORUMUZ,  SİYASİ PARTİ İL BAŞKANLARI , YÖNETİCİLERİ VE TEŞKİLATLARI, YEREL BASINIMIZ VE EN ÖNEMLİSİ DE VATANDAŞLARIMIZ KONUYA BÜYÜK DUYARLILIK GÖSTERDİ. ŞEHRİMİZİN 6 MİLLETVEKİLİNİN ALTISININ DA KONU İLE İLGİLİ PAYLAŞIM YAPMASI, ETKİNLİĞİMİZİN ÖNEMLİ BİR BAŞARISI OLDU. TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ BAŞKANIMIZ SAYIN RİFAT HİSARCIKLIOĞLU'NUN FINDIK HASAT ŞENLİĞİNE KATILIMINI ‘’DÜNYANIN FINDIĞI BURADA’’ SLOGANI İLE DUYURMASI VE ETKİNLİĞİMİZE DESTEK VERMESİ, ETKİNLİĞİN KİTLELERE ULAŞMASINA ÖNEMLİ FAYDA SAĞLADI. SAYIN HİSARCIKLIOĞLU'NA VE TÜM VEKİLLERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI ARZ EDİYORUM.

DERNEK OLARAK, AGRO TURİZM DEDİĞİMİZ KIRSALDAKİ TARIM ALANLARI ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN TURİZM ÇEŞİDİNE KATKI AMACIYLA YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ SEYYARE SUNGUR'A AİT FINDIK OCAĞI FİRMASI TARAFINDAN DÜZENLENEN HASAT ŞENLİĞİNE DESTEK OLDUK.  GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BU ÖNEMLİ ETKİNLİK VE FINDIKLA İLGİLİ DERNEK ÇALIŞMALARIMIZA KATKILARINDAN DOLAYI YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ SEYYARE SUNGUR’A DA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

SON DÖNEMDE ,DERNEĞİMİZDE, ÖNEMLİ EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRDİK. DOKA DESTEKLİ OLARAK DÜNYANIN EN İYİ KOÇLUK FİRMALARINDAN ACTION COACH TRABZON TEMSİLCİSİ YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ ÜYEMİZ HASAN KAMİL HAYALİ İLE ORTAK BİR  ÇALIŞMA YAPARAK  ÜYELERİMİZE DERNEK OFİSİMİZDE TİCARET EĞİTİMİ VERDİK. ÜYELERİMİZİN FİNANSAL OKUR YAZARLIK, İŞ PLANI OLUŞTURMA, SATIŞ PAZARLAMA TEKNİKLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMELERİNİ SAĞLADIK.

TKDK İL KOORDİNATÖRÜ ŞANSAL AYDOĞDU’NUN SUNUMUYLA TKDK DESTEKLERİNİN ÜYELERİMİZE ÖZEL BİR OTURUMLA ANLATILMASINI SAĞLADIK. ÜYEMİZ VAKFIKEBİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜTEŞEBBİS HEYETİ ÜYESİ EKREM ÇAPKINOĞLU, ÜYELERİMİZİ VAKFIKEBİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ.

SİZLERİN DE TAKİP ETTİĞİ GİBİ ZAMAN ZAMAN RESMİ SİTEMİZ, SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ VE YEREL BASIN ARACILIĞIYLA ŞEHRİMİZ SORUNLARI İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİMİZİ AÇIKLIYOR, YATIRIM ADASI GİBİ ŞEHRİMİZ GÜNDEMİNDE OLAN KONULAR HAKKINDA FİKİRLERİMİZİ SÖYLÜYORUZ. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE BU NOKTADAKİ ÇALIŞMALARIMIZI ARTIRACAĞIZ. TURİZM KONUSUNA ÖZELLİKLE ZAMAN AYIRACAĞIZ. TRABZON'UN ÖNEMLİ ÜRÜNÜ BALIĞIN ÇOK YÖNLÜ OLARAK KONUŞULMASINA VE BALIK ÜZERİNE BİR ETKİNLİK DÜZENLENMESİNE KATKI VERECEĞİZ.

YÖNETİM KURULU OLARAK GÖREV SÜREMİZİN DÖRTTE BİRLİK KISMINI GERİDE BIRAKTIK. BİZİM İÇİN DERNEĞİMİZİN HER ÜYESİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ, HER ÜYESİ İSTİŞARE KURULU ÜYESİDİR.DERNEK GÜCÜNÜ ÜYELERİNDEN ALMAKTADIR. BİZLERİN ARZUSU DERNEK ETKİNLİKLERİNE KATILIM GÖSTERMENİZ, EKSİK KALDIĞIMIZI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ NOKTALARDA BİZE FİKİR VERMENİZDİR.

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE HEPİNİZE SAYGILAR SUNUYOR SAĞLIKLI,BAŞARILI, BOL KAZANÇLI BİR 2020 YILI DİLİYORUM

 

                                                                                  YÖNETİM KURULU ADINA

                                                                                        SIRRI FURKAN EREN

                                                                                                   BAŞKAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.11.2019


Diğer Yaziları
07.11.2019
Copyright © www.tsiad.org.tr.tr ® 2007.